דף הבית » זכויות חולים » תביעת נזקי גוף

תביעת נזקי גוף

דיני נזיקין הם תחום רחב המאגד בתוכו, כשמו, נזקים שנגרמים לאדם בעקבות מאורע רשלני, תאונה, פגיעה, גם נפשית ועוד.

תביעת נזקי גוף מתמקדת במתן פיצוי כספי לנפגע ומחושבת על סמך פרמטרים רבים. פורטל בשבילך מציג בפניכם את כל המידע הרלוונטי בתחום זה.

פיצויים נזקי גוף

תביעת נזקי גוף היא מונח שבתוכו קיימים תרחישים רבים שהמכנה המשותף לכולם הוא נזק שנגרם לתובע:

  • נזקי גוף בגין רשלנות רפואית: נזק שנגרם למטופל בגין טיפול רפואי כושל שקיבל, כמו אבחון שגוי, טעות במהלך ניתוח, מתן תרופת לא מתאימות, אבחון מאוחר של מחלה קשה וכדומה. מדובר בנזק שעלול לגרם להחמרה במצבו, נכות, ירידה בתפקוד, אובדן כושר עבודה עוד. הגורם האחראי הוא המוסד הרפואי או הגורם המטפל, למשל רופא, אחות וכדומה.
  • נזקי גוף בגין תאונת עבודה: נזק שנגרם לאדם בעקבת תאונה בעבודה, למשל נפילה מגובה, פגיעה ממכונה, פגיעה עקב רשלנות המעסיק וכדומה. בעקבות הנזק נקבעה לו נכות, או איבד את כושר ההשתכרות שלו,א או חלילה נפטר.הגורם האחראי הוא המעסיק
  • נזקי גוף בעקבות תאונת דרכים: פציעה או פגיעה בתאונת דרכים שבעקבותיה נגרמה נכות, מצב בריאותי לקוי ואובדן כושר השתכרות. הגורם האחראי הוא חברת הביטוח.
  • נזקי גוף במרחב הציבורי: נפילה לבור פתוח במדרכה, מעידה במדרגות לא בטיחותיות ברחוב וכדומה, הגורמות לנזק גופני, נכות, פציעה וכדומה. הגרם האחראי הוא העירייה, בעל המסעדה וכדומה.
  • תאונות תלמידים: בבית הספר, כולל בחצר וסביבתו, בעקבות מעשה קונדס של תלמיד אחר, עקב חוסר השגחה וכדומה. הגורם האחראי הוא בית הספר/ חברת הביטוח של בית הספר.

תביעת נזקי גוף מתמקדת בפיצויים הכספיים המגיעים לנפגע, התובע, ומטרתם היא להשיב את המצב לקדמותו, כיסוי הוצאות רפואיות, פיצוי בגין כאב וסבל וכיסוי מצבים בהם קיים אובדן כושר השתכרות.

פורטל בשבילך הוקם במטרה לספק מענה רלוונטי ועדכני בנושא זכויות והדרכים היעילות והמהירות לממש אותן. כמו כן, מעמיד הפורטל לרשותכם מגוון רחב של עורכי דין המתמחים בדיני נזיקין, יועצים ומומחים שישמחו לסייע, יבחנו את פרטי המקרה ויעריכו אתם יש עילה מספקת לתביעה ואפילו את גובה הפיצויים.

תביעת נזקי גוף- ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא אולי המקום הראשון אליו יש לפנות בעקבות פגיעה. הסיבה לכך היא כי מוסד זה קובע אם הנפגע מכר כנכה בעקבות הפגיעה או תאנת העבדה ואם כן, מה חומרת הנכות שלו, האם היא לצמיתות ומכמה אחוזים מורכבת דרגת הנכות. גובה אחוזי הנכות משפיע על גובה הקצבה שיקבל התובע, כמו גם הטבות נוספות, כמו סיוע וסיעוד במצבים בהם נדרשת עזרה בביצוע מטלות. כמו כן יינתנו פיצויים בעקבות אובדן כושר השתכרות, באמצעות מענק חד פעמי.

הכרה של הביטוח הלאומי בנפגע, ככזה וקביעת דרגת נכות, ישמשו לו בתביעתו בבית המשפט נגד הגורם האחראי לפגיעה.

הליך התביעה

בכל תביעת נזקי גוף חלה חובת ההוכחה על התובע. עליו להוכיח את הנזקים הרפואיים שנגרמו לו כתוצאה מרשלנות הנתבע. את ההוכחה ניתן להציג באמצעות חוות דעת רפואית של רופא מומחה, שיראה את הקשר הישיר בין מעשה הרשלנות לפגיעה, יציג את חומרת הנזק שנגרם, הטיפול הרפואי לו נזקק בעקבות הפגיעה, כולל שיקום וסיעוד. המקרה היחיד בו לא נדרשת חוות דעת רפואית ממומחה היא במקרים של תביעה בגין תאונת דרכים.

אם הוכר הנפגע כנכה הזכאי לפיצויים וקצבת נכות מטעם המוסד לביטוח לאומי, יגברו סיכויי ההצלחה של התביעה באופן משמעותי.

עוד עליו להציג בבית המשפט מסמכים רפואיים, קבלות בגין הוצאות טיפול, רכישת ציוד רפואי ותרופות שאנן מצויות בסל התרופות וכדומה.

נפגעתם? נפצעתם? חליתם בעקבת חשיפה לחומר מסוכן בעבודה? יש מקום לתביעת פיצויים נזקי גוף. תחום הנזיקין הא רחב ומורכב קשה לעבור את ההליך לבד.

בפורטל בשבילך תוכלו לקבל סיוע מקצועי של מיטב עורכי הדין, ממתמחים בדיני נזיקין בכלל ובתביעות נזקי גוף בפרט. מלאו את פרטיכם באתר כדי שתוכלו לקבל יעוץ והכוונה שיסייע לכם בקידום התביעה.

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות