נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » זכויות חולי סרטן

זכויות חולי סרטן

כשמתגלה המחלה הקשה יש לחולה הרבה מאד התמודדויות חדשות. לא תמיד הוא פנוי או מצוי במצב רגשי כדי להבין שעקב מחלתו יש לו גם זכויות, ולא מעטות. מטרת זכויות אלו היא לספק לחולה סרטן איזו שהיא רשת בטחון ולהקל עליו, במיוחד אם הוא צריך עכשיו להתמודד עם טיפולים, עם פחדים ועם כאבים. פורטל בשבילך מציג בפניכם מהן זכויות חולי סרטן וכיצד ניתן לממשן.

זכויות חולי סרטן בביטוח לאומי

חולי סרטן רבים מוצאים את עצמם, עם גילוי המחלה, בפני שינויים מהותיים באורח חייהם. הטיפולים הממושכים גוזלים זמן ואנרגיה, היכולת לעבוד יורדת והם נאלצים להיעדר מהעבודה לצורך טיפולים ולאחר מכן לצורך התאוששות מהם. ההכנסה יורדת, איתה גם האנרגיות וכוחות הנפש. ביטוח לאומי זכויות חולי סרטן, נועדו להקל עליהם במידת מה ובמיוחד ם אינם מסוגלים להשתכר כפי שנהגו בעבר.

זכויות ביטוח לאומי לחולי סרטן כוללות מספר סעיפים:

  • קצבת נכות כללית: חולים במחלת הסרטן שטרם הגיעו לגיל פרישה אשר מזכה אותם בקצבת זקנה, זכאים לקבלת קצבת נכות כללית, אם בעקבות המחלה ועקב קבלת טיפולים אונקולוגיים נפגע כושר ההשתכרות שלהם. המוסד לביטוח לאומי, בשיתוף עם האגודה למלחמה בסרטן הכינו טפס רפואי המיועד לחולה הסרטן, אותו ימלא הרופא האונקולוג.

מומלץ לוודא לקבל את הטופס ולמלא אותו, מאחר ופעמים רבות הוא עשוי לקצר את התהליך לקבלת קצבת נכות ולעתים אפילו חוסך את הצורך להתייצב בפני וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי.

לרוב יקבל חולה סרטן קצבת נכות מלאה זמנית. בתום הטיפולים ובהתאם למצבו, יתקבע המוסד לביטוח לאומי אם יש מקום להפסקת הקצבה או האם יש להמשיך ולהעניק אותה, ובאיזה אופן (חלקי או מלא).

  • קצבת שירותים מיוחדים: עוד זכויות חולה סרטן בביטוח לאומי כוללות, במידה ונמצא זכאי לקבלת קצבת נכות כללית, תוספת קצבה המיועדת לקבלת שירותים מיוחדים. פירוש הדבר הוא כי אם נמצא שהחולה, עקב מחלתו, אינו מסוגל לתפקד בחיי היום יום ובביצוע מטלות קיומיות ותלוי באחר שיבצע עבורו את המטלות הללו, יהיה זכאי לקבל קצבת שירותים מיוחדים שתשמש לסיוע וטיפול בו.

חשוב לזכור כי קצבת תוספת לשירותים מיוחדים אינה תלויה בהכנסות החולה. כלומר, גם במצבים בהם לא נפגעה יכולת ההשתכרות שלו הוא זכאי לבקש תוספת זו. לרוב זכאים לתופסת זו חולים המקבלים טיפולים כימותרפיים.

ניתן לתבוע לקבל את קצבת השירותים המיוחדים לא יותר מאשר ששה חודשים רטרואקטיבית.

  • קצבת פגיעה בעבודה: אם הסיבה להתפרצות מחלת הסרטן היא עקב חשיפה לחומרים מסרטנים במקום העבודה, יוכר החולה בנפגע בעבודה. במקרים אלו יהיה עליו להוכיח את הקשר הסיבתי בין המחלה לבין עבודתו ולהגיש תביעה במחלקת נפגעי עבודה במוסד לביטוח לאומי.

אם יצליח להוכיח את ההקשר ויוכר כנפגע בעבודה, יהיה זכאי לקבלת גמלת נכות מעבודה. גובה הגמלה מחושב לפי גובה המשכורת שקיבל טרם גילוי המחלה ובהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לחולה.

זכויות חולי סרטן ביטוח לאומי, אשר הוכרו כנפגעי עבודה ונקבעו להם אחוזי נכות, כוללות גם קבלת טיפול רפואי בחינם, פיצוי בגין אובדן כושר השתכרות ושיקום מקצועי. במקרה של פטירת המבוטח, זכאים שאריו לקבל גמלת תלויים בנפגע עבודה.

פורטל בשבילך הוקם במטרה לספק מידע מקיף ומדויק בדבר הזכויות המגיעות לאדם במוסדות השונים, ביניהם זכויות חולי סרטן. בנוסף, מעמיד הפורטל לרשותכם מגוון רחב של אנשי מקצוע, עורכי דין מומחים בתחומם, שביכולתם לחסוך לכם זמן יקר ולסייע לכם בהגשת התביעה לביטוח הלאומי ולמוסדות נוספים ולממש את זכויותיכם

זכויות חולה סרטן במס הכנסה

חולה סרטן זכאי לפטור מתשלום מס הכנסה. זכאות זו ניתנת לחולי סרטן שנקבעה להם דרגת נכות בגובה תשעים אחוזים ומעלה.

חולי סרטן שמקבלים טיפולים אונקולוגיים, או עברו ניתוח עקב הגידול הסרטני, זכאים לפטור זמני ממס הכנסה. נכות שנקבעה לחולה לתקופה של עד ששה חודשים לא מקנה את הזכאות לפטור.

 זכויות נוספות לחולי סרטן

מחלת הסרטן מוגדרת על ידי משרד הבריאות כמחלה קשה. ככזו, פטור חולה סרטן מתשלום עבור קבלת שירותים רפואיים בקופות החולים, ביניהם ביקור במכונים, פטור מתשלום עבור תרופות, בהתאם למדיניות קופת החולים בה הוא מבוטח, החזר הוצאות חניה לצורך קבלת טיפול והשתתפות בהוצאות עבור רכישת פאות

בבתי החולים זכאים חולי סרטן לפטור מתשלום חניה.

בחברות הביטוח זכאי חולה סרטן שרכש ביטוח בריאות פרטי טרם מחלתו, לפיצוי כספי, לפי התנאים שנקבעו כמעמד רכישת פוליסת הביטוח.

בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לחולי סרטן ביטוח לאומי, הם זכאים להנחות בתשלומי הארנונה, הנחות בתשלומי אגרת חינוך, נסיעות בתחבורה ציבורית והנחות במס רכישה.

חשוב לזכור כי על אף תעצומות הנפש והעומסים הנפשיים והגופניים לברר את זכויות ביטוח לאמי לחולי סרטן מאחר וחלק מהן לא ניתנות רטרואקטיבית והזמן לתביעתן הוא קצוב. הביטוח הלאומי הוא זה שקובע את דרגת אחוזי הנכות וקביעה זו תשפיע במידה ניכרת על גובה הקצבה ומשך הקבלה שלה.

אם חליתם, אתם או בן משפחה קרוב במחלת הסרטן, זכרו כי יש לכם זכויות רבות שמטרתן להקל על התקופה הקשה מנשוא העומדת בפניכם. אם אינכם מסוגלים להתמודד עם התביעות מהגשת בקשות שונות, חשוב שתדעו כי פורטל בשבילך מעמיד בפניכם את מיטב אנשי המקצוע, בעלי נסיון בתחום, אשר יוכלו לסייע, ללוות ולייעץ לאורך כל ההליך הקשה ולוודא כי אתם ממצים את מלוא זכויותיכם.

מילוי פרטיכם בטופס המקוון הוא הליך קצר, מהיר ובלתי מחייב ואשר בעקבותיו ניתן יהיה להגיש לכם את כל הסיוע המקצועי הנדרש.

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!