נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

נעזור לך למשש את זכויותך לקבלת פיצוי במהירות ובסודיות מלאה

דף הבית » זכויות חולים » נפגעי התמכרויות והזכויות שלהם

נפגעי התמכרויות והזכויות שלהם

הצעד הראשון, ואולי הכי קשה, זה להודות בבעיית ההתמכרות שלכם, ואחר כך פשוט לבחור לבקש סיוע ותמיכה. ברגע שתגיעו למסקנה שפשוט נמאס לכם להיות בצד הנורא הזה של מכורים, ואתם חייבים לקבל עזרה, יהיה עליכם לקבל כמה החלטות משנות חיים, אבל עליכם להבין שאתם ממש לא לבד במערכה, וכי מאמר זה יבחן את ההיבט של – נפגעי התמכרויות והזכויות שלהם.

מה כל כך ייחודי במרכזים פרטיים לגמילה מאלכוהול?

יש הרבה דברים שמייחדים מרכז גמילה מאלכוהול פרטי, בעוד ראשית כל עליכם להחליט איפה לפנות לעזרה, כאשר הרבה פעמים מרכז גמילה פרטי מאלכוהול מסתמן כבחירה הכי מוצלחת בשבילכם, ובואו ננסה להבין למה בדיוק –

 • כאשר תשהו במרכז גמילה פרטי מאלכוהול, זה עשוי להרגיש די קל להתחיל להשתמש בהרגלים החדשים שלמדתם. העזיבה של מרכז הגמילה ואף ההתמודדות עם העולם האמתי הם אלו אשר הופכים את זה לאתגר. במרכז גמילה פרטי יש הרבה פחות טריגרים ממה שיש מבחוץ. קשה להתעלם מכל אותם הטריגרים. בגלל זה בין ארבעים אחוזים לבין שישים אחוזים מכלל המכורים חוזרים להישנות. ובגלל זה תכנון מעבר לבית שלכם הינו כה חשוב לטיפול שלכם.
 • אין סיבה אחת למה מישהו מפתח התמכרות. הסיבות משתנות בין האנשים בהתאם לנסיבות חייהם ולבחירות שהם עושים. בשל כך, אחת הדרכים הכי מיטביות להבטיח תוצאה מעולה הינה לפתח תכנית טיפול גמילה מותאמת באופן אישי לכל מכור שנכנס למרכז גמילה פרטי מאלכוהול. ראשיתה באבחון. מבוצעות אף הערכות פסיכולוגיות והן בדיקות גופניות. כל אחד מהטיפולים המוצעים כחלק מתכנית הטיפול מותאם בהתאם לסט קריטריונים ספציפי. למכורים לאלכוהול מתלווים סגנונות למידה והיסטוריה אישית שונים. הצרכים של כל מכור לאלכוהול ישתנו בהתאם לסוג החומר/ים שבהם הוא משתמש.
 • הרגלים רעים נלמדים כאשר מישהו נאבק בהתמכרות לאלכוהול. קשה לשנות הרגלים רעים אלו וקל לחזור אליהם לאחר עזיבת מרכז הגמילה הפרטי מאלכוהול. עליכם ללמוד מיומנויות חדשות כדי להתמודד עם המציאות של העולם החיצון מבלי לחזור לצריכת אלכוהול. אימון כישורי חיים כולל טכניקות תקשורת. זה כולל ניהול מתח וכעס.
 • מרכז גמילה פרטי יכול לספק את סוג השגחה רפואית צמודה למי שמתאושש משימוש באלכוהול כל כך זקוק לו. ניקוי רעלים מחומרים דורש לפעמים טיפול רפואי. לגוף ולנפש יהיו תגובות שונות כאשר האלכוהול שהם היו תלויים בהם כדי להעביר אותם את היום כבר לא בשימוש. אבל יש יותר בהתמכרות מאשר רק בהתמכרות הפיזית. תמיד יש סיבה פסיכולוגית לכך שהמטופל בחר להתחיל להשתמש מראש באלכוהול. בשביל להתנקות בצורה יעילה, יש להתייחס ולטפל גם בהתנהגויות הפיסיות וגם בהתמכרות.

מה הזכויות של נפגעי התמכרויות?

מדינת ישראל שוטחת בפניכם אי אלו זכויות בשביל נפגעי התמכרויות, בין היתר, ניתן למנות את הזכויות הבאות –

 1. מרכזי יום לכל מיני נפגעי התמכרויות.
 2. קבוצות של תמיכה אינטנסיבית ושל סיוע עצמי למכורים.
 3. טיפול באמצעות הרשות המקומית בנפגעי התמכרויות, כמו גם בקרובי המשפחה שלהם.
 4. עזרה לנשים שנקלעו לבעיות סמים.
 5. כל מיני מסגרות שנועדו לטפל בתחלואה קרובה בקרב מי שמתמודד עם בעיה של התמכרות במקביל למגבלות נפשיות.
 6. יחידות אמבולטוריות מקומיות שמטרתן לטפל בנפגעי התמכרות.
 7. גמילה מסמים לאסירים.
 8. קיומו של מוקד טיפול ראשוני אבחוני לנפגעי התמכרויות.
 9. גמילה גופני באשפוז לנפגעי התמכרויות.
 10. ונסיים עם הנוכחות הערה של קהילות טיפוליות לנפגעי התמכרויות.
נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות

מעוניין להוציא תו נכה?

בדיקת זכאות ללא עלות! קבלו תשובה תוך 15 יום!