דף הבית » מגזין » ניתוח חניכיים – מה אנחנו צריכים לדעת עליו

ניתוח חניכיים – מה אנחנו צריכים לדעת עליו

לא מעט אנשים, מתמודדים במהלך חייהם עם בעיות וכאבים שונים באזור החניכיים. כאבים אלו מקרינים אל אזורים נוספים בלסת ואף באזורים נוספים בפנים. זה מחייב אותם למצוא טיפול מתאים שיכול לעזור להם להתגבר על תחושת הכאב ועל הבעיה עצמה. 

בדרך כלל, בשביל להתמודד עם בעיות חניכיים מבצעים שורה צילומים ממוקדים באזור על מנת שיהיה ניתן לזהות את אופי הבעיה וכן את המקור שלה. הרבה פעמים הטיפול בבעיות חניכיים, יכול להסתפק בהסרת אבנים או בהוראות לצחצוח שיניים טוב יותר. אך במקרים מסוימים, בהם מדובר בבעיה חמורה או כזו שחוזרת על עצמה שוב ושוב, אזי שיש צורך לבצע ניתוח חניכיים. 

ניתוח חניכיים נעשה על ידי פריודונט מומחה אשר מתמחה בנושא ויודע כיצד לגשת אל הבעיה ולטפל בה בצורה נכונה. ניתוח חניכיים נדרש כאמור, כאשר יש בעיה מסוימת שחוזרת על עצמה ואין ציפייה שהיא תיפתר בדרך אחרת. דוגמא לכך הן דלקות אשר עלולות לגרום נזק וזיהום, הן לחניכיים עצמן וכתוצאה מכך גם לעצם עליה הן יושבות וכן לשיניים. 

לפני שנסביר כיצד פריודונט מומחה יכול לעזור לנו לטפל בבעיות חניכיים באמצעות ניתוח, ומה אנחנו צריכים לדעת באופן כללי על הניתוח, חשוב להבהיר שלא מדובר בגזירת גורל. כלומר, אנחנו בהחלט יכולים לטפל בחניכיים שלנו מבלי להגיע למצב בו נידרש לעבור ניתוח. למשל, אם נדאג ללכת לשיננית בתדירות הנדרשת ולשמור על ההיגיינה של הפה באופן קבוע. 

איך ניתוח חניכיים יכול לעזור לנו?

בעיקרון, ניתוח חניכיים יכול לעזור לנו בשורה ארוכה של מקרים איתם אנחנו מתמודדים. מדובר על מצבים כגון, מחלות חניכיים, נסיגה, ריח רע מהפה, דימום בזמן אכילה או צחצוח שיניים, נשירת שיניים, כיסי חניכיים, וכן במקרים של רגישות. בכל אחד מהמקרים, פריודונט מומחה יבדוק את מצב החניכיים ואם נדרש ואכן הכרחי לעבור ניתוח חניכיים. 

כאמור, הוא יעשה זאת באמצעות בדיקה פיזית של המקום, הוא יסתכל על החניכיים ועל השיניים, וכן הוא יבצע צילומים ואם יהיה צורך גם ישלח אותנו לעשות צילומי עומק באזור. 

הניתוח עצמו איננו מסובך. הוא כולל הרדמה באזור החניכיים, הפרדה של רקמת החניכיים מהשן. לאחר מכן הוא ינקה את האזור, יסיר את המשקעים, יוודא שהמקום נקי מחיידקים ואז יוכל להחזיר את הרקמות הבריאות אל השן. אם יהיה צורך, אז הוא גם ישתיל רקמות חניכיים נוספות. 

מה חשוב לדעת על ניתוחו חניכיים?

בעיקרון, מדובר על ניתוח מאוד פשוט. הוא אומנם מחייב אותנו להיות בצום לפני וכן לא נוכל לאכול מספר שעות אחריו, אך הניתוח עצמו הוא פשוט והחזרה לשגרה היא מהירה. 

בשביל שהניתוח יצליח יש לבצע אותו אך ורק אצל פריודונט מומחה וכמובן לבצע את כל ההוראות שהרופא מכתיב לנו.

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות