דף הבית » מגזין » איך מממשים זכויות רפואיות?

איך מממשים זכויות רפואיות?

מכירים את זכויותיכם הרפואיות ולא יודעים כיצד לממש אותן? גלגלי הצדק, הבירוקרטיה והסחבת בישראל פועלים לעתים לאט מהרגיל, במיוחד כשהדבר נוגע למימוש זכויות בכלל ולמימוש זכויות רפואיות בפרט. אז איך לעשות את זה ולקדם הליכים כדי ליהנות ממה שאתם זכאים לו על פי חוק?

מהן זכויות רפאיות?

אזרחים ישראלים שיש להם בעיה או בעיות רפואיות, עקב תאונה, מחלה וסיבות נוספות, זכאים להטבות והקלות שונות על פי חוק ובהתאם למצבם הבריאותי. הזכויות הרפואיות ניתנות במוסדות שונים, ביניהם המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, קופות חולים, תחבורה ציבורית, דיור ועוד.

על פניו, ומאחר ומימוש זכויות רפואיות נעשה בכפוף ובהתאם לחוק, דומה כי אין הליך קל מכך. האדם הזכאי לזכויות רפואיות פונה לאחד מאותם מוסדות מדינה כדי לקבל את המגיע לו ומקבל את הסיוע לו הוא זכאי. בפועל, המציאות היא מורכבת מאד וכרוכה בסחבת ובירוקרטיה מורטת עצבים, עד כדי אי מימוש הזכויות כלל.

כדי לצלוח בשלום את דרך החתחתים שנדרשת מאדם המבקש לממש את זכויותיו הרפואיות, הכוללות התייצבות בפני וועדה רפואית בביטוח הלאומי שקובעת את זכאותו לדרגת נכות וגובה אותה הדרגה, מילוי טפסים שונים, הגשת בקשות ומסמכים רפואיים למכביר ועוד שורה של דרישות מורכבות, נדרש, או לפחות מומלץ להיעזר בסיוע מקצועי.

הסיוע המקצועי יכול להיות ליווי של עורך דין למשל, המתמחה בתחום דיני עבודה, נזיקין או ביטוח לאומי, ואשר יסייע למבוטח לא רק לקצר את ההליכים המייגעים אלא גם להגיע לידי מימוש הזכויות מבלי להפסיד את מה שמגיע לו לפי החוק.

איך מממשים זכויות רפואיות – ההליכים

כדי לצלוח בשלום את השלבים בדרך אל מימוש הזכויות, ניתן לנקוט במספר פעולות שיסייעו לכם במסע הזה, שעלול להיות מתיש ומייאש

כדאי להיעזר בשירותי עורך דין המתמחה בתחום המדובר, או כל גורם מקצועי מקביל לו. עם הסיוע הזה תוכלו לקבל עזרה מגוונת:

  • יעוץ ראשוני ובחינת המקרה, כולל בדיקת הסבירות לקבלת פיצויים.
  • איסוף חומרים רלוונטיים, בניית תיק הכולל אישורים רפואיים, טפסים מתאימים, ניסוח הבקשה והנימוקים לה וכדומה.
  • הגשת הטפסים למוסדות הרלוונטיים.
  • הכנה לוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, כולל הגשת ערר במידה והוועדה דחתה את הבקשה.
  • בדיקת זכאות להחזרי מס

מימוש הזכויות הרפואיות הוא אפשרי אולם כשמבצעים את התהליך באפן עצמאי הוא עלול להיות ארוך. כמו כן, מבוטחים רבים אפילו לא מודעים לזכויותיהם הרבות ולא יודעים למי עליהם לפנות כדי לקבל את המגיע להם.

במקום להתייאש ולוותר, תוכלו למצוא מידע חשוב לאין ערוך בפורטל בשבילך, המעמיד בפניכם את כל החוקים, הדינים, הסעיפים, הזכויות ובעיקר יעוץ וסיוע הניתן ממגוון אנשי מקצוע מומחים בתחום, החל מעורכי דין וכלה ביועצי מס, שיעניקו לכם סיוע ללא כל התחייבות מצידכם ובאופן בו תוכלו למש את זכותכם ולחסוך זמן יקר ואף כסף.

כדי לקבל את המידע העדכני ביותר, תיקונים לחוק והסברים נרחבים, מלאו את פרטיכם בטופס המצורף באתר, ללא כל התחייבות, בהליך קצר ונוח.

ליצירת קשר מלא את הפרטים

נגישות

סובל ממחלה או פציעה? ייתכן ומגיע לך כסף רב!
השאר פרטים לבדיקת זכאות